جهان برس، برس سیمی صنعتی، فرچه سیمی صنعتی، لیست قیمت برس سیمی، لیست قیمت فرچه سیمی، jahanboress
برس سیمی صنعتی

اطلاعات فنی

به دلیل گستردگی و تنوع صنایع و کاربرد وسیع برس های سیمی صنعتی، در انتخاب نوع آنها فاکتور های زیادی وجود دارند که باید با دقت مطالعه گردد ا ز جمله موارد زیر:

شکل برس سیمی صنعتی

به طور کلی برس های سیمی صنعتی در شکل های کاسه ای، تخت (بشقابی)، غلطکی (استوانه ای)، دنباله دار (سردریلی) و مسواکی (دستی) تولید می گردد. اغلب برس های سیمی به دو صورت افشان و بافته تولید می شوند که برس با سیم های افشان شده، برسی نرم و انعطاف پذیر و برس بافته با سیم های ضخیم و به هم بافته، برسی زبر و خشن می باشد.

برس های سیمی را با توجه به شکل و موارد مصرف می توان بر روی محور ماشین های ثابت یا متحرک نصب نمود مانند: سنگ محک، فرزهای دستی، دریل های دستی، ماشین آلات پرداخت بزرگ و یا ماشین آلات مخصوص بصورت استوانه ای

نکته مهم: برس های سیمی با قطر بیشتر از 175 میلیمتر نباید بر روی ماشین آلات دستی نصب شوند.

قطر برس سیمی صنعتی D

برس سیمی صنعتی

منظور از قطر برس سیمی، بزرگترین قطر خارجی برس می باشد. انتخاب قطر باید متناسب با سطح کار و زوایای غیر قابل دسترس و یا داخل سوراخ ها و … باشد. برس های سیمی صنعتی با قطر بزرگتر جهت عمل برس زنی در سطوح بزرگتر و توسط ابزارهای ثابت و برس هایی با قطر کمتر جهت سطوح کوچکتر و توسط ابزارهای دستی و یا ثابت استفاده می گردد.

ضخامت (عرض) برس سیمی B

جهان برس

اندازه ضخامت برس سیمی به سطحی که عمل برس زنی توسط آن قسمت برس انجام می گیرد اطلاق می گردد ضخامت سطح برس با مونتاژ کردن چند لایه در کنار هم ، قابل افزایش می باشد . از برس های با ضخامت بیشتر برای برس کاری سطوح بزرگتر استفاده می شود که در این صورت قدرت الکتروموتور بیشتری نیاز است .

یال برس سیمی L

یال برس به طول قسمت آزاد رشته سیم بکار رفته در برس گفته می شود . طول یال باید با توجه به نوع مصرف انتخاب گردد . برای خش گذاری روی سطوح صاف باید از برسی با یال کوتاه تر استفاده شود . طول یال بلندتر نرمی و انعطاف پذیری بیشتری به برس می دهد و برای سطوح ناصاف و نا هموار مناسب تر می باشد. ( عمل برس کاری و پلیسه گیری چرخ دنده ها بهتر است توسط برس هایی با قطر بزرگتر صورت گیرد )

جنس سیم برس سیمی

برس-سیمی-تخت،-فرچه-سیمی-تخت،-انواع-برس-سیمی-صنعتی،اواع-فرچه-سیمی-صنعتیجنس سیم بکار رفته در برس نکته قابل توجهی در انتخاب برس مناسب می باشد چون هر جنسی جهت کاربرد خاصی مورد استفاده قرار می گیرد. به طور مثال در صنایع غذایی حتما باید از برس با جنس فولاد زنگ نزن استفاده نمود. جهت اطلاع از نوع سیم ها به توضیحات صفحه …. مراجعه نمایید.

تراکم و فشردگی رشته ها

منظور از تراکم، میزان فشردگی رشته های برس در کنار هم می باشد. برس ها با تراکم بالا جهت برس کاری سطوح با انحنای کم و صاف مناسب بوده و برس های با تراکم کم تر برای برس کاری سطوح ناصاف ، درز دار و با انحنای زیاد مناسب می باشد مانند: پلیسه گیری چرخ دنده ها ،شیارها ، درزها ، پیچ ها و …

سرعت چرخش R.P.M

حداکثر سرعت مجاز از جمله موارد مهم در انتخاب برس می باشد که انتخاب صحیح آن باعث افزایش راندمان کار، طول عمر بیشتر برس، ایمنی بیشتر در حین کار و جلوگیری از آسیب و فشار غیر مجاز به ابزار محرک برس می شود. با توجه به اهمیت سرعت چرخش مقادیر مجاز در جداول مشخصات فنی برس ها و در روی جعبه و بروشورهای همراه برس ها ذکر گردیده است .

سرعت چرخش برس R.P.M
سرعت چرخش برس R.P.M

مقادیر ثبت شده به عنوان حداکثر سرعت مجاز ، حداکثر سرعت بی خطر می باشد .

سرعت چرخش استاندارد برس برحسب سرعت محیطی با سرعت متوسط 25m/s محاسبه گردیده است . به عنوان مثال : سرعت چرخش استاندارد برای برسی با قطر150mmسرعت 3200 دور در دقیقه می باشد .

توجه به این نکته حائز اهمیت است که در بسیاری از موارد ، با سرعتی کمتر از آنچه مشخص شده راندمان لازم به دست می آید، سرعت پایین تر و فشار کمتر ، عمر مفید برس را طولانی تر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست