جهان برس، برس سیمی صنعتی، فرچه سیمی صنعتی، لیست قیمت برس سیمی، لیست قیمت فرچه سیمی، jahanboress
برس سیمی تخت افشان

ما در اینجا با 40 سال تجربه در تولید برس های صنعتی 8 متغیر را در عملکرد برس تعریف می کنیم:

1- انتخاب قطر و نوع برس
2- طول یا ضخامت برس
3- تراکم رشته سیم ها
4- نوع جنس مفتول
5- قطر مفتول
6- نوع فرم رشته سیم ها (افشان و بافته)
7- طول رشته سیم ها
8- قدرت ، فشار ، سرعت دوران
رعایت این 8 متغیر شما را به انتخاب مناسب ترین برس هدایت می کند.

برس های سیمی فولادی ابزاری رایج و ضروری در هر کارگاه تولید فلز هستند. این برس ها را می توان برای کاربردهای مختلفی از جمله تمیز کردن جای جوش، زدودن سوراخ، زدودن زنگ زدگی و اکسید، آماده سازی و تکمیل سطوح استفاده کرد. یکی از دلایلی که برس های سیمی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند این است که بر خلاف ساینده ها (سمباده ، فلپ ، سنگ ساب و …) رشته های فولادی مواد پایه را از بین نمی برند یا به عبارتی ابعاد قطعه را تغییر نمی دهند.

برس های سیمی سطوح را به روش سندبلاست تمیز می کنند، با این تفاوت که به جای برخورد ذرات ماسه با سطح کار، نوک سیم با قطعه کار تماس پیدا می کند. ترکیب نوک سیم های فولادی با کیفیت خوب و با سرعت های بالای سطحی، برس ها را قادر می سازد تا جرم ها را از سطوح جدا کنند.

فشار

یک شکایت رایج در مورد برس های سیمی; پرش، جدا شدن و از بین رفتن سیم است و علت اصلی در بسیاری از موارد استفاده نادرست یا فشار بیش از حد است.
یک مثال برای فشار بیش از حد به برس میزنیم، تا به حال به سطح یک برس سیمی (نوک رشته ها) دست زده اید؟ سعی کنید به آرامی انگشتان خود را روی نوک سیم ها بکشید در اینصورت احساس خراشیدگی روی انگشتان خود خواهید داشت.
حال با انگشت نوک سیم ها را به سمت پایین فشار دهید خواهید دید که احساس خراشیدگی از بین خواهد رفت. زیرا نوک سیم ها دیگر مستقیم با پوست شما تماس ندارند. همین اتفاق هم در حین کار با برس بر روی سطح کار خواهد افتاد، این نوک سیم ها است که کار انجام می دهد.

اگر نوک سیم ها تا حد ممکن عمود بر قطعه نباشد برس به طور موثر کار نمی کند.

به یاد داشته باشید که نوک رشته سیم ها کار انجام می دهند و مانند چکش های کوچکی عمل می کنند که به سطح کار برخورد می کنند بنابراین اعمال فشار مناسب بسیار مهم است، زیرا فشار بیش از حد سیم ها راخم کرده و از کار کردن نوک آن ها جلوگیری می کند و میتواند منجر به ایجاد حرارت و شکستگی زودرس سیم و کاهش چشمگیر عمر برس شود.

به جای اعمال فشار بیشتر سعی کنید از برس های خشن و تهاجمی تر یا از برس هایی با طول رشته کوتاه تر و یا رشته های ضخیم تر مانند برس های بافته استفاده کنید.

سرعت
سرعت و قطر یک برس باید متناسب با ابزار برقی آن باشد، مطمئن شوید که حداکثر دور بر دقیقه ایمن که روی برس ها حک شده است را بکار می گیرید.
همچنین ابزارهایی با توان کمتر نمی توانند سرعت مورد نیاز را تأمین کنند که کارایی برس را کاهش می دهد.
اگر سرعت برس کافی نباشد، اپراتور معمولا فشار بیشتری اعمال می کند. با این حال فشار بیش از حد باعث خم شدن رشته ها و ایجاد گرما می شود که منجر به شکستن رشته ها و کاهش عمر برس خواهد شد.

جهت معکوس دوره ای

در اینجا یک نکته سریع و آسان وجود دارد، برای افزایش کارایی و افزایش طول عمر برس‌های تخت بدون مهره، مانند برس‌هایی که معمولاً بر روی سنگ رومیزی نصب می‌شوند، به طور دوره‌ای جهت چرخش را برعکس کنید تا از عملکرد خود تیز شوندگی استفاده کنید.

برای معکوس کردن جهت چرخش، به سادگی برس را بردارید و آن را 180 درجه بچرخانید و برس را دوباره محکم کنید.

آلیاژ برسآلیاژهای برس ها

اگر قصد عمل برس زنی بر روی سطح فلزی (فولادی یا آهنی …) را دارید باید از برس فولادی کربنی استفاده کنید. اما اگر سطح شما استیل یا آلومینیوم می باشد نباید از برس فولادی استفاده کرد چون به محض برخورد برس فولادی، اثر آن بر روی سطوح استیل و آلومینیوم باقی می ماند. همچنین در مواردی از برس های برنجی برای مخازن گاز جهت جلوگیری از ایجاد جرقه استفاده می گردد، همچنین برس های مسی را نیز برای اتصال نیروی الکتریسیته و انتقال آن در نظر می گیرند.

قطر سیم

سیم های نازک انعطاف پذیرتر هستند و در عمل برس زنی مقاوم تر هستند اما همچنان تهاجم کمتری دارند. جهت انتخاب قطر سیم خیلی باید دقت کرد، هر چه قطر سیم بزرگتر باشد تهاجمی ترند اما در برابر فشار، مقاومت کمتری دارند و بیشتر در معرض شکستگی قرار می گیرند.

سبک سیم ها (افشان – بافته)

برس های بافته انتخاب اصلی جهت تمیز کردن قبل و بعد از جوشکاری می باشند و خشن ترین و تهاجمی ترین عملکرد را دارند، اگر با مقیاس سنگین کار می کنید از محصولات بافته شده استفاده نمایید. برس های افشان شده برس های چند منظوره ای هستند که می توانند جهت طیف وسیعی از کاربردها استفاده شوند. سیم های افشان شده اجازه می دهد رشته سیم های بیشتری در کنار یکدیگر قرار گرفته و انعطاف پذیری برای برس زدن سبک تا متوسط را فراهم کند.

برس های افشان تهاجم کمتر و انطباق پذیری بیشتری روی سطح کار دارند که آنها را به یک گزینه عالی برای از بین بردن زنگ زدگی و خش گذاری تبدیل می کند. همچنین برس های افشان یک سطح خراشیدگی یکنواخت را در سطح قطعه ایجاد می کنند، بنابرین آنها انتخاب خوبی برای آماده سازی سطوح و چسبندگی رنگ می باشند.

تراکم

تراکم سیم ها چگالی سیم را افزایش می دهد بویژه برای عملکرد برس مفید می باشد. زیرا نوک سیم های بیشتری برای انجام کار وجود دارد. اما برای برخی دیگر مضر است زیرا چگالی سیم بالا باعث می شود برس انعطاف پذیری و سازگاری کمتری با برخی از سطوح داشته باشد.

طول رشته سیم ها

طول رشته سیم بلندتر به نواحی تنگ و نواحی ناهموار می رسد و می تواند در تمیز کردن هندسه قسمت های خاص بسیار موثر باشد. طول سیم کوتاه قدرت و عملکرد تهاجمی تری دارد، این مورد در چهار چوب خاصیت ذاتی برس محصور شده است. نکات منفی برس با سیم کوتاه این است که انعطاف پذیری خود را از دست داده و عمر نسبتا کمتری دارند اما زمانی به آن نیاز دارید که الزاما باید از برس های با رشته های کوتاه استفاده کنید.

انتخاب برس

انتخاب یک برس می تواند بسیار حساس باشد. میان انتخاب برسی که بهترین کار را انجام می دهد و برسی که به سختی از پس آن بر می آید خط باریکی وجود دارد.

سرعت، فشار، زاویه و زمان

هرچه در این موارد اولیه انتخاب برس دقت بیشتری داشته باشید نتایج مطلوبی بدست خواهید آورد. با این حال فشار بیش از حد همیشه بخاطر خطای اپراتور یا عدم آموزش نیست در واقع فشار بیشتر اپراتور ممکن است نتیجه دلایل بزرگتری باشد. ممکن است برس یا ابزار برقی اشتباهی برای این کار انتخاب کرده باشید. یا اگر برای انجام کار نیاز به فشار بیش از 4.5 کیلو دارید احتمالا برس اشتباهی برای کارتان انتخاب کرده اید.

همیشه برای گرفتن بهترین نتایج، درک و دانستن و نحوه انتخاب مدل برس های سیمی مهم است. همیشه شیوه های افزایش طول عمر برس ها، بهبود ایمنی اپراتور و افزایش بهره وری و کارایی را دنبال و مطالعه کنید، چون می تواند به شما کمک کند تا کارها را سریعتر و در زمان و پول و هزینه های خود صرفه جویی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: Content is protected !!