نام کامل:آقای جهاندیده,نام مستعار:جهان برس.آدرس سایت:www.www.jahanboress.com.همکاران:espako.com
5 از 5
ورود

اطلاعات فنی

به دلیل گستردگی و تنوع صنایع و کاربرد وسیع برس ها ، در انتخاب نوع آن ، فاکتور های زیادی وجود دارند ، که باید با دقت مطالعه گردد ا ز جمله موارد زیر :

شکل برس

بطور کلی برس ها در شکل های کاسه ای ، تخت ( بشقابی ) ، قلمی ، غلطکی و انواع دنباله دار ( دنباله دار ) تولید می شود . اغلب برس ها به دو صورت افشان و بافته تولید می شوند که برس با سیم های افشان شده ، برسی نرم و انعطاف پذیر و برس بافته با سیم های ضخیم و به هم بافته ، برسی زبر و خشن می باشد .

برس را با توجه به شکل و موارد مصرف می توان بر روی محور ماشین های ثابت یا متحرک نصب نمود مانند : سنگ ثابت محک ، فرزهای دستی ، دریل های دستی ، ماشین های پرداخت بزرگ و یا ماشین های مخصوص به صورت استوانه ایجهان برس

نکته مهم اینکه برس های با قطر بیشتر از 175mm نباید بر روی ماشین های دستی نصب شوند .

قطر برس D

منظور از قطر برس ، بزرگترین قطر خارجی برس می باشد . انتخاب قطر باید متناسب با سطح کار و زوایای غیر قابل دسترس و یا داخل سوراخ ها و ... باشد . برس های با قطر بزرگتر جهت عمل برس زنی در سطوح بزرگتر و توسط ابزارهای ثابت و برس هایی با قطر کمتر جهت سطوح کوچکتر و توسط ابزارهای دستی و یا ثابت استفاده می گردد .

جهان برس

ضخامت ( عرض ) برس B

اندازه ضخامت برس به سطحی که عمل برس زنی توسط آن قسمت برس انجام می گیرد اطلاق می گردد ضخامت سطح برس با مونتاژ کردن چند لایه در کنار هم ، قابل افزایش می باشد . از برس های با ضخامت بیشتر برای برس کاری سطوح بزرگتر استفاده می شود که در این صورت قدرت الکتروموتور بیشتری نیاز است .

یال برس L

یال برس به طول قسمت آزاد رشته سیم بکار رفته در برس گفته می شود . طول یال باید با توجه به نوع مصرف انتخاب گردد . برای خش گذاری روی سطوح صاف باید از برسی با یال کوتاه تر استفاده شود . طول یال بلندتر نرمی و انعطاف پذیری بیشتری به برس می دهد و برای سطوح ناصاف و نا هموار مناسب تر می باشد. ( عمل برس کاری و پلیسه گیری چرخ دنده ها بهتر است توسط برس هایی با قطر بزرگتر صورت گیرد )

جنس سیم برس

جنس سیم بکار رفته در برس نکته قابل توجهی در انتخاب برس مناسب می باشد چون هر جنسی جهت کاربرد خاصی مورد استفاده قرار می گیرد . به طور مثال در صنایع غذایی حتما باید از برس با جنس فولاد زنگ نزن استفاده نمود . جهت اطلاع از نوع سیم ها به توضیحات صفحه .... مراجعه نمایید.

تراکم و فشردگی رشته ها

منظور از تراکم ، میزان فشردگی رشته های برس در کنار هم می باشد . برس ها با تراکم بالا جهت برس کاری سطوح با انحنای کم و صاف مناسب بوده و برس های با تراکم کم تر برای برس کاری سطوح ناصاف ، درز دار و با انحنای زیاد مناسب می باشد مانند پلیسه گیری چرخ دنده ها ،شیارها ، درزها ، پیچ ها و ...

سرعت چرخش R.P.M

حداکثر سرعت مجاز از جمله موارد مهم در انتخاب برس می باشد که انتخاب صحیح آن باعث افزایش جهان برسراندمان کار ، طول عمر بیشتر برس ، ایمنی بیشتر در حین کار و جلوگیری از آسیب و فشار غیر مجاز به ابزار محرک برس می شود. با توجه به اهمیت سرعت چرخش مقادیر مجاز در جداول مشخصات فنی برس ها و در روی جعبه و بروشورهای همراه برس ها ذکر گردیده است .

مقادیر ثبت شده به عنوان حداکثر سرعت مجاز ، حداکثر سرعت بی خطر می باشد .

سرعت چرخش استاندارد برس برحسب سرعت محیطی با سرعت متوسط 25m/s محاسبه گردیده است . به عنوان مثال : سرعت چرخش استاندارد برای برسی با قطر150mmسرعت 3200 دور در دقیقه می باشد .

توجه به این نکته حائز اهمیت است که در بسیاری از موارد ، با سرعتی کمتر از آنچه مشخص شده راندمان لازم به دست می آید ، سرعت پایین تر و فشار کمتر ، عمر مفید برس را طولانی تر می کند.


نمایش

درخواست تماس شناور

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)